Białe logo Akademii
Infrastruktura

Gdzie trenujemy

Infrastruktura Klubu

Akademia Piłki Nożnej SMS Tychy na co dzień szkoli ponad 700 zawodników i zawodniczek korzystając z kilku boisk miejskich o mieszanej nawierzchni, a także kilku własnych obiektów sportowych. Poniżej przedstawiamy mapę z wyszczególnionymi ważnymi dla Akademii obiektami i pozostałą infrastrukturą sportową.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy

SMS Tychy – w pełnym rozwinięciu to Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy, której organem prowadzącym jest Akademia Piłki Nożnej SMS Tychy. W dzisiejszych czasach każdy większy klub i topowe organizacje sportowe dbają również o zaplecze edukacyjne dla swoich sportowców, to też naturalnym krokiem władz klubu było utworzenie sportowej szkoły podstawowej, umiejętnie łączącej codzienną naukę z uprawianiem ulubionych dyscyplin sportowych. Wbrew pozorom i panującym opiniom, sportowe szkoły bardzo mocno przywiązują wagę do poziomu edukacyjnego swoich podopiecznych. Dyrekcja szkoły stawia na innowacyjność i funkcjonalność zapewniając uczniom dostęp do fachowej opieki dydaktycznej, dietetycznej, psychologicznej i szkoleniowej. Obecnie szkoła liczy około 350 uczniów reprezentujących dyscypliny sportowych: piłka nożna, akrobatyka z elementami tańca, judo oraz hokej na lodzie. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę SMS Tychy.

SMS Arena

Najnowocześniejszy obiekt tego typu w Tychach i okolicy. SMS Arena to zadaszony całoroczny obiekt sportowy mieszczący 2 boiska o wymiarach 40 x 20 m, ze sztuczną murawą wysokiej jakości oraz oświetleniem, a także wielofunkcyjna sala gimnastyczna o wymiarach 20 x 15 m z nawierzchnią poliuretanową. W skład kompleksu wchodzą także szatnie, pomieszczenia socjalne, sanitarne oraz miejsce wypoczynku i relaksu dla osób czekających na swoje pociechy trenujące w Akademii. SMS Arena jest głównym obiektem treningowym dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Kompleks Boisk Piłkarskich im. Alfreda Potrawy

Zespół Boisk Piłkarskich na os. A stanowi główną treningową Akademii. W skład kompleksu wchodzą trzy boiska treningowe. Pierwsze, trawiaste o wymiarach 105 x 68 m jest przeznaczone do rozgrywania meczów mistrzowskich. Obok boiska mieści się trybuna z 400 miejscami siedzącymi. Treningi odbywają się głównie na boisku ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 90 x 45 m (z pełnym oświetleniem) oraz na drugim boisku trawiastym.

Orlik Borowa

Akademia korzysta również z obiektów miejskich typu “orlik”. Prezentowane boisko ze sztuczną nawierzchnią ma standardowe wymiary 60 x 30 m i jest zgodne z wytycznymi PZPN. Obiekt posiada również sztuczne oświetlenie. W tym miejscu trenują przede wszystkim zawodnicy kategorii Żak oraz Orlik. Tutaj rozgrywane są również mecze ligowe wymienionych wyżej kategorii wiekowych zawodników.

Boisko treningowe “Edukacji”

Wśród infrastruktury sportowej, z której korzystamy należy wymienić również obiekt przy ul. Edukacji 7, znajdujący się w ścisłym sąsiedztwie Stadionu Miejskiego w Tychach. Z boiska najczęściej korzystają w godzinach dopołudniowych uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy. Boisko charakteryzuje się wymiarami 100 x 65 m ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem oraz systemem ogrzewania. 

Boisko treningowe “DK 1”

„DK 1” w Tychach przy Placu Zbawiciela to boisko o nawierzchni sztucznej, na którym trenują zawodnicy APN SMS Tychy. Obiekt wykorzystywany jest głównie przez drużynę Falcon’s Tychy do treningów oraz rozgrywania meczów futbolu amerykańskiego.

Boisko treningowe “Katowicka”

Ostatnim obiektem miejskim, na którym trenują zawodnicy APN SMS Tychy jest boisko naturalne przy ul. Katowickiej 241 w Tychach. Boisko z naturalną trawą o wymiarach 105 x 68 m, otwartymi trybunami i zapleczem sanitarnym oraz magazynowym.

Scroll to Top