Białe logo Akademii
ATI

Akademia Treningu Indywidualnego

Akademia Treningu Indywidualnego - ATI

Młody piłkarz chcący osiągnąć sukces w sporcie musi ciężko trenować i wierzyć w swoje możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że nic nie przychodzi łatwo, a najwyższe umiejętności piłkarskie nie są zdobywane tylko na treningu klubowym z własną drużyną. Mając za cel osiągnąć mistrzowski poziom powinniśmy dodatkowo dać coś od siebie, by cieszyć się jeszcze większą przyjemnością z gry i postępami własnego rozwoju. Piłka nożna w globalnym przekonaniu uważana jest za sport zespołowy, lecz często o wynikach meczów przesądzają indywidualne umiejętności zawodnika.

Dlatego ważną sprawą jest indywidualne podnoszenie swoich umiejętności. Zastanów się teraz jak dużo czasu w ciągu dnia spędzasz na doskonaleniu swoich umiejętności i pomyśl co jeszcze możesz zrobić by stać się lepszym piłkarzem?

Grafika Akademii Treningu Indywidualnego z piłkarzem na fioletowym tle
Sprawdź szczegóły klikając w grafikę powyżej!

Dla wszystkich zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 14 lat niezależnie od poziomu umiejętności i przynależności klubowej. Zapraszamy dziewczyny i chłopców, którzy trenują na co dzień w klubach w Tychach i okolicach na dodatkowy trening uzupełniający. Treningi odbywają się z doświadczonymi trenerami pracującymi na co dzień w dziecięcych i młodzieżowych grupach Akademii.

Zalecamy treningi 1 raz w tygodniu po godzinie zegarowej jako uzupełnienie treningu klubowego. Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele w godz. 7:45 i 9:00 na SMS Arena.

Treningi prowadzone są w maksymalnie 6-osobowych grupach, dzięki czemu trener ma możliwości pracy z każdym zawodnikiem indywidualnie i znacząco zwiększyć powtarzalność każdego ćwiczenia.

Plan treningowy dopasowany do wieku i umiejętności zawodnika oraz bezpośrednia kontrola wykonywanych ćwiczeń. Duża intensywność, powtarzalność oraz indywidualne podejście do zawodnika. Monitoring zawodnika oraz jego postępów w trakcie treningu.

Trening indywidualny jest prowadzony w oparciu o autorski model pracy, dostosowany do wieku i umiejętności zawodników.

W trakcie jednej sesji zawodnik przejdzie przez 3 strefy doskonalenia umiejętności technicznych:

 • Strefa 1 – nauczanie i doskonalenie ruchów (zwodów)
 • Strefa 2 – doskonalenie podań i przyjęć piłki + finalizacja
 • Strefa 3 – gra 1v1 + małe gry

W treningu indywidualnym doskonalimy u zawodników umiejętności techniczne, taktyczne oraz motoryczne. Pracujemy również nad rozwojem mentalnym oraz kształtowaniem inteligencji zawodnika wykorzystując m.in. metodę Life – Kinetik. Metoda Life Kinetik wykorzystuje zabawę, ćwiczenia ruchowe, wizualne i koordynacyjne oraz inne zadania stawiane naszemu ciału, dzięki którym zmuszamy umysł do rozwoju. Polega to na tworzeniu nowych połączeń neuronowych, a co za tym idzie, wzorców myślowych. Stajemy się tym samym nie tylko bardziej kreatywni i elastyczni jednocześnie zwiększając odporność na stres, ale przede wszystkim zwiększamy możliwości naszego umysłu. Bezpośrednio przekłada się to na redukcję popełnianych błędów w sporcie oraz życiu codziennym.

 • Strefa 1 – Technika
  Kształtowanie poprawnych nawyków technicznych jest kluczem do rozwoju w grze na pozycji bramkarza. Poprawny chwyt, odpowiednie nawyki dotyczące postawy bramkarskiej oraz wiele innych elementów technicznych to kwestie od których zazwyczaj zależy skuteczność w bramce.
 • Strefa 2 – Zdolności koordynacyjne oraz mobilność
  Czas reakcji, orientacja przestrzenna, rytmizacja ruchów… Te i inne elementy koordynacyjne są niezbędnymi narzędziami wykorzystywanymi przez bramkarza w grze. Ich doskonalenie pozwoli na podniesienie skuteczności działań bramkarza. Natomiast zwiększenie zakresów ruchu da bramkarzowi większe możliwości sięgnięcia do trudnych piłek oraz umożliwi wykonanie specyficznych dla tej pozycji ruchów w szybki i bezpieczny sposób.
 • Strefa 3 – Rozumienie gry bramkarza
  Wraz z rozwojem technicznym oraz sprawnościowym bramkarz będzie coraz bardziej gotowy do wykorzystania tych umiejętności podczas gry. Kiedy te umiejętności będą odpowiednio rozwinięte, przyjdzie czas na naukę rozumienia konkretnych sytuacji meczowych z którymi podczas meczu mierzy się bramkarz. Odpowiednie przygotowanie poprzez opracowanie modelu zachowań zawodnika w danych momentach przyczyni się do poniesienia skuteczności jego gry.

Do prawidłowego kształcenia piłkarskich umiejętności potrzebne są oba aspekty – zarówno trening indywidualny jak i grupowy. Warto pamiętać, iż rozwój własnych umiejętności wpływa na sukces całej drużyny!

Zgłoszenia przyjmujemy e-mailowo na adres: sekretariat@akademiasmstychy.pl

W treści prosimy wpisać imię i nazwisko uczestnika, datę urodzenia oraz dzień tygodnia – sobota lub niedziela.

Więcej informacji udzielają:

 • ATI piłkarzy: Trener Remigiusz Smoliński +48 533026728
 • ATI bramkarzy: Trener Jakub Jończyk +48 502104919
  (Treningi bramkarskie są prowadzone w innych dniach, w tej sprawie prosimy o bezpośredni kontakt z trenerem.)
Koszt (4 treningi / miesiąc):
 • 200 PLN / zawodnik APN SMS Tychy
 • 250 PLN / zawodnik z innego Klubu

Opłaty prosimy wpłacać przelewem na poniższy rachunek:

ING BANK ŚLĄSKI
37 1050 1399 1000 0023 5549 8821

Trenerzy ATI

Zdęcie trenera Remigiusza Smolińskiego na zielonym tle

Remigiusz Smoliński

Współtwórca systemu szkolenia, wieloletni koordynator APN SMS TYCHY – trener z licencją UEFA A Elite Youth, koordynator Wydziału Szkolenia Podokręgu Tychy. Uczestnik wielu konferencji szkoleniowych oraz stażów między innymi w takich klubach jak Dinamo Zagrzeb, MšK Žilina, PSV Eindhoven, NEC Nijmegen, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin.

Zdjęcie trenera APN SMS Tychy Łukasza Morcinka na zielonym tle

Łukasz Morcinek

Trener Główny SMS Tychy – trener UEFA A, 12 lat doświadczenia w każdej kategorii wiekowej, staże trenerskie m.in. przy pierwszej drużynie oraz w akademii FK Austrii Wiedeń, NEC Nijmegen, FC Utrecht, Vitesse Arnhem, tygodniowe szkolenie WOSPAC Barcelona oraz obserwacja zajęć treningowych UE Cornella, Espanyol Barcelona, FC Barcelona, udział w licznych konferencjach szkoleniowych. Trener Kadry Śląska rocznika 2007.

Zdjęcie trenera APN SMS Tychy Michała Goryczki na zielonym tle

Michał Goryczka

Trener rocznika 2010 i 2007 w APN SMS Tychy – trener UEFA A, absolwent AWF w Katowicach. Związany z Akademia Piłki Nożnej oraz SMS Tychy od 2019 roku. Na swojej ścieżce trenerskiej brał udział w wielu szkoleniach, konferencjach oraz stażach, od wielu lat prowadzi treningi indywidualne, trener Śląskiej Akademii Piłkarskiej.

Zdjęcie trenera APN SMS Tychy Łukasza Piszczka na zielonym tle

Łukasz Piszczek

Trener Główny Akademii PRO – trener UEFA B, od 2014 roku związany z Akademią, ponad 10 letnie doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą, uczestnik wielu staży m.in. Raków Częstochowa, a także wielu konferencji dotyczących piłki nożnej młodzieżowej.

Zdjęcie trenera APN SMS Tychy w czarnej koszulce

Zygmunt Biliński

Trener Koordynator piłki 11-osobowej w SMS Tychy – trener UEFA A Elite Youth, związany z Akademią od 2014 roku. Trener Reprezentacji Polski U20, swoje doświadczenie zawodowe jako Asystent Trenera zdobywał na poziomie centralnym w takich klubach jak: Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko Biała oraz praca w Reprezentacji Polski Kobiet A. Uczestnik licznych kursokonferencji w temacie piłki nożnej seniorskiej i młodzieżowej.

Białe logo Akademii na ciemnym tle

Jakub Bronkowski

Wychowanek Akademii Piłki Nożnej SMS Tychy, który pomimo młodego wieku posiada już spore doświadczenie w pracy trenera bramkarzy na poziomie IV ligi oraz w zakresie prowadzenia treningu indywidualnego. Pracuje w APN SMS Tychy od roku, bramkarze którzy w tym okresie pracowali pod jego okiem trafili do drużyn Centralnej Ligi Juniorów u-17.

Zdjęcie trenera APN SMS Tychy Jakuba Jończyka na ciemnym tle

Jakub Jończyk

Koordynator treningu bramkarskiego w APN SMS Tychy. Trener z ośmioletnim doświadczeniem w pracy trenera bramkarzy, legitymujący się specjalistyczną licencją UEFA Goalkeeper B. Posiada doświadczenie pracy z najzdolniejszymi zawodnikami z kraju podczas kilku edycji Letniej Akademii Młodych Orłów. Trener bramkarzy kadr województwa śląskiego, prelegent podczas konferencji dla trenerów bramkarzy organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej.

Scroll to Top