Home / Nasze projekty / Akademia Treningu Indywidualnego – ATI

Akademia Treningu Indywidualnego – ATI

Młody piłkarz chcący osiągnąć sukces w sporcie musi ciężko trenować i wierzyć w swoje możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że nic nie przychodzi łatwo, a najwyższe umiejętności piłkarskie nie są zdobywane tylko na treningu klubowym z własną drużyną. Mając za cel osiągnąć mistrzowski poziom powinniśmy dodatkowo dać coś od siebie, by cieszyć się jeszcze większą przyjemnością z gry i postępami własnego rozwoju. Piłka nożna w globalnym przekonaniu uważana jest za sport zespołowy, lecz często o wynikach meczów przesądzają indywidualne umiejętności zawodnika.

Dlatego ważną sprawą jest indywidualne podnoszenie swoich umiejętności. Zastanów się teraz jak dużo czasu w ciągu dnia spędzasz na doskonaleniu swoich umiejętności i pomyśl co jeszcze możesz zrobić by stać się lepszym piłkarzem?

Dla wszystkich zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 19 lat niezależnie od poziomu umiejętności i przynależności klubowej. Zapraszamy dziewczyny i chłopców, którzy trenują na co dzień w klubach w Tychach i okolicach na dodatkowy trening uzupełniający. Treningi odbywają się z doświadczonymi trenerami pracującymi na co dzień w dziecięcych i młodzieżowych grupach Akademii.

Zalecamy treningi 1 raz w tygodniu po godzinie zegarowej jako uzupełnienie treningu klubowego.

Aby wziąć udział w treningach organizowanych w ramach ATI, należy zgłosić bezpośrednio do administracji klubu i wypełnić deklarację członkowską projektu.

Treningi prowadzone są w maksymalnie 5 osobowych grupach, dzięki czemu trener ma możliwości pracy z każdym zawodnikiem indywidualnie i znacząco zwiększyć powtarzalność każdego ćwiczenia.

Plan treningowy dopasowany do wieku i umiejętności zawodnika oraz bezpośrednia kontrola wykonywanych ćwiczeń. Duża intensywność, powtarzalność oraz indywidualne podejście do zawodnika. Monitoring zawodnika oraz jego postępów w trakcie treningu.

Trening indywidualny jest prowadzony w oparciu o plan szkolenia opracowany i dostosowany do wieku i  umiejętności  zawodników. W treningu indywidualnym doskonalimy u zawodników umiejętności techniczne, taktyczne oraz motoryczne. Pracujemy również nad rozwojem mentalnym oraz kształtowaniem inteligencji zawodnika wykorzystując m.in. metodę Life – Kinetik.
Metoda Life Kinetik wykorzystuje zabawę, ćwiczenia ruchowe, wizualne i koordynacyjne oraz inne zadania stawiane naszemu ciału, dzięki którym zmuszamy umysł do rozwoju. Polega to na tworzeniu nowych połączeń neuronowych, a co za tym idzie, wzorców myślowych. Stajemy się tym samym nie tylko bardziej kreatywni i elastyczni jednocześnie zwiększając odporność na stres, ale przede wszystkim zwiększamy możliwości naszego umysłu. Bezpośrednio przekłada się to na redukcję popełnianych błędów w sporcie oraz życiu codziennym.

Trenerzy pracujący w Akademii Treningu Indywidualnego to trenerzy z dużym doświadczeniem trenerskim od lat pracujący w Akademii SMS Tychy z drużynami dziecięcymi i młodzieżowymi. Każdy z trenerów ukończył m.in. szkolenie Coerver Coaching Trening Clinic na stopień Coerver Assistant.
Metoda Coerver Coaching jest znana na całym świecie i wykorzystywana do treningu indywidualnego zawodników i zawodniczek  w różnym wieku.

Do prawidłowego kształcenia piłkarskich umiejętności potrzebne są oba aspekty – zarówno trening indywidualny jak i grupowy. Warto pamiętać, iż rozwój własnych umiejętności wpływa na sukces całej drużyny!

Biuro Akademii Piłki Nożnej SMS Tychy
tel: 790-706-149
e-mail: [email protected]