Home / Nasze projekty / Akademia Treningu Indywidualnego – ATI

Akademia Treningu Indywidualnego – ATI

Młody piłkarz chcący osiągnąć sukces w sporcie musi ciężko trenować i wierzyć w swoje możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że nic nie przychodzi łatwo, a najwyższe umiejętności piłkarskie nie są zdobywane tylko na treningu klubowym z własną drużyną. Mając za cel osiągnąć mistrzowski poziom powinniśmy dodatkowo dać coś od siebie, by cieszyć się jeszcze większą przyjemnością z gry i postępami własnego rozwoju. Piłka nożna w globalnym przekonaniu uważana jest za sport zespołowy, lecz często o wynikach meczów przesądzają indywidualne umiejętności zawodnika.

Dlatego ważną sprawą jest indywidualne podnoszenie swoich umiejętności. Zastanów się teraz jak dużo czasu w ciągu dnia spędzasz na doskonaleniu swoich umiejętności i pomyśl co jeszcze możesz zrobić by stać się lepszym piłkarzem?

Sprawdź szczegóły klikając w grafikę powyżej!

Dla wszystkich zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 14 lat niezależnie od poziomu umiejętności i przynależności klubowej. Zapraszamy dziewczyny i chłopców, którzy trenują na co dzień w klubach w Tychach i okolicach na dodatkowy trening uzupełniający. Treningi odbywają się z doświadczonymi trenerami pracującymi na co dzień w dziecięcych i młodzieżowych grupach Akademii.

Zalecamy treningi 1 raz w tygodniu po godzinie zegarowej jako uzupełnienie treningu klubowego. Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele w godz. 7:45 i 9:00 na SMS Arena.

Treningi prowadzone są w maksymalnie 6-osobowych grupach, dzięki czemu trener ma możliwości pracy z każdym zawodnikiem indywidualnie i znacząco zwiększyć powtarzalność każdego ćwiczenia.

Plan treningowy dopasowany do wieku i umiejętności zawodnika oraz bezpośrednia kontrola wykonywanych ćwiczeń. Duża intensywność, powtarzalność oraz indywidualne podejście do zawodnika. Monitoring zawodnika oraz jego postępów w trakcie treningu.

Trening indywidualny jest prowadzony w oparciu o autorski model pracy, dostosowany do wieku i umiejętności zawodników.

W trakcie jednej sesji zawodnik przejdzie przez 3 strefy doskonalenia umiejętności technicznych:

Strefa 1 – nauczanie i doskonalenie ruchów (zwodów)
Strefa 2 – doskonalenie podań i przyjęć piłki + finalizacja
Strefa 3 – gra 1v1 + małe gry

W treningu indywidualnym doskonalimy u zawodników umiejętności techniczne, taktyczne oraz motoryczne. Pracujemy również nad rozwojem mentalnym oraz kształtowaniem inteligencji zawodnika wykorzystując m.in. metodę Life – Kinetik.
Metoda Life Kinetik wykorzystuje zabawę, ćwiczenia ruchowe, wizualne i koordynacyjne oraz inne zadania stawiane naszemu ciału, dzięki którym zmuszamy umysł do rozwoju. Polega to na tworzeniu nowych połączeń neuronowych, a co za tym idzie, wzorców myślowych. Stajemy się tym samym nie tylko bardziej kreatywni i elastyczni jednocześnie zwiększając odporność na stres, ale przede wszystkim zwiększamy możliwości naszego umysłu. Bezpośrednio przekłada się to na redukcję popełnianych błędów w sporcie oraz życiu codziennym.


TRENING BRAMKARSKI

Strefa 1 – Technika
Kształtowanie poprawnych nawyków technicznych jest kluczem do rozwoju w grze na pozycji bramkarza. Poprawny chwyt, odpowiednie nawyki dotyczące postawy bramkarskiej oraz wiele innych elementów technicznych to kwestie od których zazwyczaj zależy skuteczność w bramce.

Strefa 2 – Zdolności koordynacyjne oraz mobilność
Czas reakcji, orientacja przestrzenna, rytmizacja ruchów… Te i inne elementy koordynacyjne są niezbędnymi narzędziami wykorzystywanymi przez bramkarza w grze. Ich doskonalenie pozwoli na podniesienie skuteczności działań bramkarza. Natomiast zwiększenie zakresów ruchu da bramkarzowi większe możliwości sięgnięcia do trudnych piłek oraz umożliwi wykonanie specyficznych dla tej pozycji ruchów w szybki i bezpieczny sposób.

Strefa 3 – Rozumienie gry bramkarza
Wraz z rozwojem technicznym oraz sprawnościowym bramkarz będzie coraz bardziej gotowy do wykorzystania tych umiejętności podczas gry. Kiedy te umiejętności będą odpowiednio rozwinięte, przyjdzie czas na naukę rozumienia konkretnych sytuacji meczowych z którymi podczas meczu mierzy się bramkarz. Odpowiednie przygotowanie poprzez opracowanie modelu zachowań zawodnika w danych momentach przyczyni się do poniesienia skuteczności jego gry.

Trenerzy pracujący w Akademii Treningu Indywidualnego to trenerzy z dużym doświadczeniem trenerskim od lat pracujący w Akademii SMS Tychy z drużynami dziecięcymi i młodzieżowymi. Każdy z trenerów ukończył szkolenie Coerver Coaching Clinic.
Metoda Coerver Coaching jest znana na całym świecie i wykorzystywana do treningu indywidualnego zawodników i zawodniczek w różnym wieku.

Krzysztof Chlebowski – Trener Główny ds. Treningu Indywidualnego – koordynator ATI, trener UEFA A, członek Wydziału Szkolenia Podokręgu Tychy, 18 lat doświadczenia w piłce dziecięcej i młodzieżowej, od 7 lat specjalizuje się w treningu indywidualnym, uczestnik, a także prelegent wielu konferencji poświęconym treningom indywidualnym, w latach 2013 – 2018 brał udział w 5 tygodniowych szkoleniach w ramach Coerver Coaching Clinic, od 2018 roku związany z Football Lab.

Remigiusz Smoliński – Współtwórca systemu szkolenia, wieloletni koordynator APN SMS TYCHY – trener z licencją UEFA A Elite Youth, koordynator Wydziału Szkolenia Podokręgu Tychy. Uczestnik wielu konferencji szkoleniowych oraz stażów między innymi w takich klubach jak Dinamo Zagrzeb, MšK Žilina, PSV Eindhoven, NEC Nijmegen, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin.

Łukasz Morcinek – Trener Główny SMS Tychy – trener UEFA A, 12 lat doświadczenia w każdej kategorii wiekowej, staże trenerskie m.in. przy pierwszej drużynie oraz w akademii FK Austrii Wiedeń, NEC Nijmegen, FC Utrecht, Vitesse Arnhem, tygodniowe szkolenie WOSPAC Barcelona oraz obserwacja zajęć treningowych UE Cornella, Espanyol Barcelona, FC Barcelona, udział w licznych konferencjach szkoleniowych. Trener Kadry Śląska rocznika 2007.

Michał Goryczka – Trener rocznika 2010 i 2007 w APN SMS Tychy – trener UEFA A, absolwent AWF w Katowicach. Związany z Akademia Piłki Nożnej oraz SMS Tychy od 2019 roku. Na swojej ścieżce trenerskiej brał udział w wielu szkoleniach, konferencjach oraz stażach, od wielu lat prowadzi treningi indywidualne, trener Śląskiej Akademii Piłkarskiej.

Łukasz Piszczek – Trener Główny Akademii PRO – trener UEFA B, od 2014 roku związany z Akademią, ponad 10 letnie doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą, uczestnik wielu staży m.in. Raków Częstochowa, a także wielu konferencji dotyczących piłki nożnej młodzieżowej.

Zygmunt Biliński – Trener Koordynator piłki 11-osobowej w SMS Tychy – trener UEFA A Elite Youth, związany z Akademią od 2014 roku. Trener Reprezentacji Polski U20, swoje doświadczenie zawodowe jako Asystent Trenera zdobywał na poziomie centralnym w takich klubach jak: Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko Biała oraz praca w Reprezentacji Polski Kobiet A. Uczestnik licznych kursokonferencji w temacie piłki nożnej seniorskiej i młodzieżowej.

Paweł Florek – Wychowanek Akademii Piłki Nożnej SMS Tychy, były bramkarz pierwszego zespołu GKS Tychy, w którym rozegrał dwa pełne sezony jako pierwszy bramkarz. W trakcie kariery grał również w klubach III oraz IV ligi hiszpańskiej. Obecnie pracuje w APN SMS Tychy jako trener bramkarzy oraz jest aktywnym zawodnikiem w IV ligowej Polonii Łaziska Górne. Bardzo otwarty człowiek, który chętnie dzieli się swoim bezcennym doświadczeniem wyniesionym z gry na profesjonalnym poziomie z młodymi adeptami sztuki bramkarskiej.

Jakub Bronkowski – Wychowanek Akademii Piłki Nożnej SMS Tychy, który pomimo młodego wieku posiada już spore doświadczenie w pracy trenera bramkarzy na poziomie IV ligi oraz w zakresie prowadzenia treningu indywidualnego. Pracuje w APN SMS Tychy od roku, bramkarze którzy w tym okresie pracowali pod jego okiem trafili do drużyn Centralnej Ligi Juniorów u-17.

Jakub Jończyk – Koordynator treningu bramkarskiego w APN SMS Tychy. Trener z ośmioletnim doświadczeniem w pracy trenera bramkarzy, legitymujący się specjalistyczną licencją UEFA Goalkeeper B. Posiada doświadczenie pracy z najzdolniejszymi zawodnikami z kraju podczas kilku edycji Letniej Akademii Młodych Orłów. Trener bramkarzy kadr województwa śląskiego, prelegent podczas konferencji dla trenerów bramkarzy organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej.

Do prawidłowego kształcenia piłkarskich umiejętności potrzebne są oba aspekty – zarówno trening indywidualny jak i grupowy. Warto pamiętać, iż rozwój własnych umiejętności wpływa na sukces całej drużyny!

Zgłoszenia przyjmujemy e-mailowo na adres: [email protected]

W treści prosimy wpisać imię i nazwisko uczestnika, datę urodzenia oraz dzień tygodnia – sobota lub niedziela.

Więcej informacji udzielają:

  • ATI piłkarzy: Trener Krzysztof Chlebowski +48 663-380-681
  • ATI bramkarzy: Trener Jakub Jończyk +48 502-104-919
    (Treningi bramkarskie są prowadzone w innych dniach, w tej sprawie prosimy o bezpośredni kontakt z trenerem.)
Koszt (4 treningi / miesiąc):
  • 200 PLN / zawodnik APN SMS Tychy
  • 250 PLN / zawodnik z innego Klubu

Opłaty prosimy wpłacać przelewem na poniższy rachunek:

ING BANK ŚLĄSKI
37 1050 1399 1000 0023 5549 8821