Home / Aktualności / Zakończyliśmy XV edycję Deichmann Minimistrzostw

Zakończyliśmy XV edycję Deichmann Minimistrzostw

Deichmann Minimistrzostwa 2022 to XV edycja turnieju rozgrywana w naszym mieście. Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kochamy Sport, a współorganizatorem Eliminacji Miejskich w Tychach nasza Akademia. Każdego roku turniej przyciąga setki zawodniczek i zawodników z Województwa Śląskiego, ale i nie tylko. Zwycięzcy kategorii wiekowych U-8 oraz U-9 otrzymują możliwość zmierzenia się ze zwycięzcami z innych miast w  w ogólnopolskim Finale Finałów.

W tegorocznej edycji turnieju udział brali zawodnicy i zawodniczki już od 6 roku życia! W kategorii U-6 oraz U-7 wspólnie zagrało 7 zespołów jednocześnie na trzech boiskach, a w strefie odpoczynku/zabaw dostępny był nasz klubowy dmuchaniec. Rozgrywki najmłodszych zawodników trwały 6 weekendów i nie miały na celu wyłonienia najlepszej drużyny.

Galerie zdjęć dostępne są na naszym profilu na Facebook’u >> tutaj.

W minioną niedzielę odbyły się Finały Eliminacji Miejskich w kategoriach U-8 (2014 i młodsi) oraz U-9 (2013 i młodsi). Zwycięzcy z obu kategorii otrzymają możliwość udziału w ogólnopolskim Finale Finałów, który odbędzie się 25. oraz 26. czerwca 2022 r. w Jeleniej Górze. W imprezie udział wezmą zwycięzcy z pozostałych 20 miast.

W kategorii rocznika “2014 i młodsi” (U-8) rywalizowało 9 zespołów, ostatecznie po zaciętych pojedynkach najskuteczniejsi okazali się Czesi, na miejscu drugim uplasowała się reprezentacja Anglii, następnie Nigeria oraz Francja. W rozgrywkach udział brały również reprezentacje Brazylii, Niemiec, Urugwaju, Portugalii oraz Belgii.

W najstarszej kategorii wiekowej (U-9) grającej w ramach Deichmann Minimistrzostw 2022 w tyskiej SMS Arenie udział wzięło 8 drużyn. Turniej rozpoczął się od ćwierćfinałów, po których pożegnaliśmy reprezentacje Polski, Włoch, Danii oraz Paragwaju. Do kolejnego etapu awansowały 4 drużyny, które ostatecznie zmierzyły się w meczu o III miejsce: Argentyna – Holandia oraz w finale Hiszpania – Szwecja. Największy puchar, po emocjonującym spotkaniu ze Szwecją, przypadł drużynie Hiszpanii. Natomiast trzecie miejsce na podium wywalczyła Holandia.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom: Czechy U-8 oraz Hiszpania U-9! Gratulacje również dla wszystkich piłkarzy i piłkarek XV edycji Deichmann Minimistrzostw 2022. Dziękujemy Wam za udział w turnieju, wspólnie spędzonych 7 weekendów, walkę na boisku, rywalizację fair play oraz mnóstwo emocji! W imieniu głównego organizatora turnieju – Stowarzyszenia Kochamy Sport oraz współorganizatora rozgrywek w Tychach – Akademii Piłki Nożnej SMS Tychy dziękujemy trenerom oraz najlepszym kibicom – rodzicom za wspieranie młodych piłkarzy, doping i tworzenie niezapomnianej atmosfery mini mistrzostw świata!

Zdjęcia z Deichmann Minimistrzostw 2022 w Tychach znajdziecie na naszym profilu Facebook!

Dziękujemy za udział w XV edycji turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2022 w Tychach i już teraz zapraszamy Was na kolejne wydarzenia sportowe organizowane w SMS Arenie!