Home / Aktualności / Zakończyliśmy Deichmann Minimistrzostwa 2021!

Zakończyliśmy Deichmann Minimistrzostwa 2021!

W minioną sobotę 05.06.2021 r. zakończyliśmy cykl wiosennych rozgrywek w ramach turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2021.  Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie “Kochamy Sport”, a współorganizatorem w Tychach nasza Akademia. Tegoroczna edycja była XV rozgrywaną na tyskich boiskach i drugą, w której najmłodsi zawodnicy rywalizowali w SMS Arenie. 

Ligę wiosenną rozgrywaliśmy w trzech kategoriach wiekowych: U-7, U-8 oraz U-9. Łącznie w turnieju udział wzięło 325 zawodników z 33 drużyn. W najmłodszej kategorii nie prowadzono klasyfikacji drużynowej. Starsze roczniki przez 6 weekendów rywalizowały według systemu “każdy z każdym”, następnie według utworzonej tabeli w Eliminacjach Finałów Miejskich rozegrano fazę pucharową. Poniżej prezentujemy zwycięzców w kategoriach U-8 oraz U-9, drużny z pierwszych miejsc wezmą udział w ogólnopolskim Finale Finałów!

Zawodnik z dyplomem Turnieju Deichmann Minimistrzostwa

Kategoria U-8
I. Portugalia
II. Australia
III. Niemcy

Król strzelców:
Krzysztof Szymula (Australia)

Kategoria U-9
I. USA
II. Argentyna
III. Chorwacja

Król strzelców:
Mateusz Kowal (USA)

Deichmann Minimistrzostwa 2021 w liczbach:

6-7

dni rozgrywkowych

3

kategorie wiekowe

33

drużyny

342

zawodniczek i zawodników

300

meczów

6000

minut gry

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sportowej postawy oraz zaangażowania! Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Deichmann Minimistrzostw w Tychach, już teraz zapraszamy Was na kolejne wydarzenia sportowe! Specjalne podziękowania należą się również rodzicom – kibicom za wspaniały doping, wsparcie młodych piłkarzy i atmosferę podczas całego turnieju – dziękujemy! Na naszym profilu na Facebook’u znajdziecie galerie zdjęć z rozgrywek. Informacje szczegółowe o turnieju dostępne są na stronie internetowej www.kochamsport.pl.