group

SMS GROUP to innowacyjny projekt Akademii, którego zadaniem jest tworzenie, zrzeszanie i wspieranie nowo powstałych inicjatyw naszego stowarzyszenia. Pomysł powstania całego odrębnego projektu narodził się podczas tworzenia jednej z głównych gałęzi całej grupy, a mianowicie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy. SMS Group to w chwili obecnej projekt zrzeszający trzy główne, dodatkowe sfery działalności klubu – edukacja, zdrowie, sport. Do rodziny projektów należą także SMS Fizjo-Active oraz SMS Arena Tychy, a wszystko to znajduje się w jednym miejscu w Tychach przy ul. Oświęcimskiej 51. SMS Group to nic innego jak jedno wielkie, spójne miejsce dla wszystkich tych, którzy stawiają na nowoczesność, innowacyjność i stały rozwój. To kompleks, którego zadaniem jest zabezpieczenie odpowiedniej opieki edukacyjnej, zdrowotnej i infrastrukturalnej dla lokalnej społeczności i nie tylko.

SMS Tychy – w pełnym rozwinięciu to Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy, której organem prowadzącym jest Akademia Piłki Nożnej SMS Tychy. W dzisiejszych czasach każdy większy klub i topowe organizacje sportowe dbają również o zaplecze edukacyjne dla swoich sportowców, to też naturalnym krokiem władz klubu było utworzenie sportowej szkoły podstawowej, umiejętnie łączącej codzienną naukę z uprawianiem ulubionych dyscyplin sportowych. Wbrew pozorom i panującym opiniom, sportowe szkoły bardzo mocno przywiązują wagę do poziomu edukacyjnego swoich podopiecznych. Dyrekcja szkoły stawia na innowacyjność i funkcjonalność zapewniając uczniom dostęp do fachowej opieki dydaktycznej, dietetycznej, psychologicznej i szkoleniowej. Obecnie szkoła liczy blisko 300 uczniów reprezentujących 5 dyscyplin sportowych: piłka nożna, akrobatyka, judo, golf oraz hokej. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę SMS Tychy.

 

fizjo_150x150

SMS Fizjo-Active – to stosunkowo nowy projekt odpowiedzialny za prowadzenie specjalistycznej opieki fizjoterapeutycznej zarówno dla członków APN SMS Tychy oraz uczniów SMS Tychy, jak i dla każdej osoby potrzebującej leczenia fizjoterapeutycznego, konsultacji dietetycznej, czy też pracy indywidualnej z trenerem personalnym, a wszystko to pod okiem 100% profesjonalistów i specjalistów w dziedzinie ochrony, prewencji i pielęgnacji zdrowia człowieka. Obecnie centrum fizjoterapii współpracuje również z wieloma podmiotami zewnętrznymi i sportowcami – KKS Czarni Sosnowiec, Dorota Hałatek (piłka nożna), Marcin Held (zawodnik MMA), Bartłomiej Garbacik (Mistrz Polski w judo). Więcej informacji można znaleźć na stronie SMS Fizjo-Active, tam również można umówić się na wizytę i konsultacje.

arena_150x150

SMS Arena Tychy – zdecydowanie najnowsza inicjatywa naszego stowarzyszenia, której na terenie miasta Tychy jeszcze nie było. Tylko i wyłącznie dzięki własnej inicjatywie oraz przy wsparciu kilku osób i podmiotów zewnętrznych udało się stworzyć na mapie Tychów całkowicie nowy, całoroczny obiekt sportowo-treningowy. SMS Arena Tychy to głównie dwa boiska piłkarskie o wymiarach 40 x 20 metrów przeznaczone do treningów piłki nożnej oraz wielofunkcyjna sala gimnastyczna z nawierzchnią poliuretanową o metrażu 15 x 23 metry. Cały ośrodek wspiera odpowiednie zaplecze szatniowe, sanitarne i magazynowe, a strefa treningowa może liczyć na sztuczne oświetlenie w godzinach wieczornych.  Z ośrodka treningowego będą korzystać głównie uczniowie SMS Tychy oraz zawodnicy Akademii, lecz obiekt jest również przekazany do użytku komercyjnego dla osób i firm zewnętrznych. Jeśli jesteś zainteresowany grą, czy to rekreacyjną, czy to w stricte turniejową, zapraszamy na stronę SMS Arena Tychy.