Home / Aktualności / Muzyczny klip na 10-lecie Akademii!

Muzyczny klip na 10-lecie Akademii!

Paweł Florek – absolwent Akademii przyjął nasze zaproszenie do stworzenia muzycznego klipu o naszym klubie z okazji 10-lecia Akademii Piłki Nożnej SMS Tychy. Poniżej znajduje się link z utworem. Zapraszamy do obejrzenia!

Śpiew i tekst: Paweł Florek
Mix/mastering Bartosz Kurpiński
Wykorzystano materiały filmowe: APN SMS Tychy, SMS Tychy, Pawła Florka.

“Byłem, jestem i będę dumny z bycia wychowankiem oraz absolwentem tyskiej akademii. Każdą spędzoną chwilę tutaj będę wspominał z wielkim sentymentem. Jestem wdzięczny za każdą udzieloną mi pomoc, i myślę, że tym małym akcentem mogę się odwdzięczyć. Od małego na całego!” – Paweł Florek.

Paweł jako podstawowy zawodnik wywalczył z GKS-em awans do 1. ligi, a potem trafił do Hiszpanii. Teraz jest zawodnikiem trzecioligowego klubu w Hiszpanii (Segunda Division B UD Alzira), z którym już dwa razy awansował do wyższej ligi rozgrywkowej. “Wyłącz telefon, weź piłkę, zamknij za sobą zamek/I jeszcze powiedz rodzicom, że dziś strzelisz kilka bramek” przekazuje sportowym adeptom bramkarz pochodzący z Tychów. Paweł treningi piłkarskie zaczynał w MOSM Tychy skąd przeszedł do Chrzciciela Tychy (szkółki założycielskiej Akademię) potem grał w Akademii i GKS Tychy. Dziś jest zawodowym piłkarzem, a rap to hobby, które – jak mówi – daje mu poczucie wolności.

Kiedy zaczynaliśmy, byliśmy grupą pasjonatów tworzących małe szkółki piłkarskie. Dziś jesteśmy jedną z największych akademii na Śląsku i jedną z większych w kraju – w naszym klubie trenuje ponad 700 młodych piłkarzy, a w szkole około 400 osób. Trenujemy uczniów w SMS Tychy również w takich dyscyplinach jak akrobatyka, judo, hokej, a nawet golf.

Oprócz “Flora” absolwentami Akademii są m.in. Jakub Kiwior (reprezentant Polski U21 oraz zawodnik AC Spezii z włoskiej Serie A), Mateusz Grzybek (ekstraklasowa Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Bartosz Mrozek (Lech Poznań), Wojciech Szumilas (obecnie zawodnik Zagłębia Sosnowiec) czy zawodniczka ekstraligowych Czarnych Sosnowiec – Dorota Hałatek.

“Od małego na całego daję z siebie wszystko/Od małego na całego widzę swoją przyszłość” rymuje Floro i udowadnia, że ciężką pracą można osiągnąć wiele.