Home / Infrastruktura klubu

Infrastruktura klubu

Akademia Piłki Nożnej SMS Tychy na co dzień szkoli ponad 600 zawodników i zawodniczek korzystając z kilku boisk miejskich o mieszanej nawierzchni, a także kilku własnych obiektów sportowych. Poniżej przedstawiamy mapę z wyszczególnionymi ważnymi dla Akademii obiektami i pozostałą infrastrukturą sportową.

SMS ARENA TYCHY

Najnowocześniejszy obiekt tego typu w Tychach i okolicy. SMS Arena Tychy to zadaszony całoroczny obiekt sportowy mieszczący 2 boiska o wymiarach 40 x 20 m, ze sztuczną murawą wysokiej jakości oraz oświetleniem, a także wielofunkcyjna sala gimnastyczna o wymiarach 20 x 15 m z nawierzchnią poliuretanową. W skład kompleksu wchodzą także szatnie, pomieszczenia socjalne, sanitarne oraz miejsce wypoczynku i relaksu dla osób czekających na swoje pociechy trenujące w Akademii. SMS Arena jest głównym obiektem treningowym dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Kompleks Boisk Piłkarskich im. Alfreda Potrawy

Zespół Boisk Piłkarskich na os. A stanowi główną treningową Akademii. W skład kompleksu wchodzą trzy boiska treningowe. Pierwsze, trawiaste o wymiarach 105 x 68 m jest przeznaczone do rozgrywania meczów mistrzowskich. Obok boiska mieści się trybuna z 400 miejscami siedzącymi. Treningi odbywają się głównie na boisku ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 90 x 45 m (z pełnym oświetleniem) oraz na drugim boisku trawiastym. Na tym obiekcie przeprowadzamy praktycznie wszystkie docelowe imprezy sportowe, kulturowe i społeczne. Zespół Boisk Piłkarskich na os. A jest areną zmagań dla drużyn biorących udział w corocznym Akademia Cup, Festynu Mistrzów, Olimpiady Przedszkolaka, Dnia Dziecka i wiele innych imprez pobocznych.

Orlik “Borowa”

Akademia korzysta również z obiektów miejskich typu “orlik”. Prezentowane boisko ze sztuczną nawierzchnią ma standardowe wymiary 60 x 30 m i jest zgodne z wytycznymi PZPN. Obiekt posiada również sztuczne oświetlenie. W tym miejscu trenują przede wszystkim zawodnicy kategorii Żak oraz Orlik. Tutaj rozgrywane są również mecze ligowe wymienionych wyżej kategorii wiekowych zawodników.

Boisko treningowe “Edukacji”

Wśród infrastruktury sportowej, z której korzystamy należy wymienić również obiekt przy ul. Edukacji 7, znajdujący się w ścisłym sąsiedztwie Stadionu Miejskiego w Tychach. Z boiska najczęściej korzystają w godzinach dopołudniowych uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy. Boisko charakteryzuje się wymiarami 100 x 65 m ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem oraz systemem ogrzewania. 

Boisko treningowe “Katowicka”

Ostatnim obiektem miejskim, na którym trenują zawodnicy APN SMS Tychy jest boisko naturalne przy ul. Katowickiej 241 w Tychach. Boisko z naturalną trawą o wymiarach 105 x 68 m, otwartymi trybunami i zapleczem sanitarnym oraz magazynowym.